Česky English

FORMULA TU OSTRAVA - ROLLOUT VECTOR 03

Dne 3.5.2017 proběhl v aule NA1 na VŠB-TU Ostrava, rollout třetího prototypu formule Vector 03. Tým přišel s ještě jednou novinkou a tou je zkrácený název Formula TU Ostrava.

Před samotným odhalením tým představil soutěž Formula Student, shrnul výsledky sezóny 2016 s Vectorem 02, představil koncepci a jednotlivé systémy Vectoru 03 a také řekli, jaké závody a akce mají v sezóně 2017 v plánu.

Proslovů se ujali také prorektor prof. Ing. Petr Noskievič, CSc., děkan Fakulty strojní doc. Ing. Ivo Hlavatý, Ph.D., ředitel Insitutu dopravy doc. Ing. Aleš Slíva, Ph.D. a Faculty Advisor Ing. Jakub Šmiraus.

VECTOR 03

Naše třetí formule, Vector 03, používá stejný motor a převodoku, jako loňský Vector 02, nicméně došlo ke snížení olejové vany a řazení není realizováno pomocí pádel pod volantem, ale pomocí tlačítek přímo na volantu. Celý řadící systém je elektropneumatický. Hmotnost monopostu je o 20% nižší, než u předchozího modelu a bylo použito mnohem více kompozitních dílů, jako jsou například ramena zavěšení, či sloupek řízení. Na rolloutu zazněla také velmi důležitá informace a to ta, že máme sedačku!

Více podrobností o Vectoru 03 se můžete dočíst zde.

Plná aula

Účast na rolloutu byla obrovská. Aula s kapacitou téměř 500 míst byla skoro plná. V publiku seděli studenti VŠB, ale také spousta studentů středních škol, rodinní zástupci a věřejnost a také se rolloutu zúčastnili zástupci našich partnerských firem.

Děkujeme partnerům

Chtěli bychom poděkovat partnerům, bez kterých by stavba formule Vector 03 nebyla realizovatelná. Seznam všech našich partnerů najdete zde. Máte-li zájem stát se našim partnerem, napište nám.

Více fotek v galerii. Foto: Petr Sznapka, Miriam Pšeničková