Česky English

Škola bezpečné jízdy s BROSE !

V úterý 23. 5. 2017 jsme se zúčastnili akce Škola bezpečné jízdy s Brose na Masarykově okruhu v Brně.

Program uvedl generální ředitel Brose CZ, Niclas Pfüller, představením firmy Brose od její historie až po nynější produkty a úspěchy. Následovalo příjemné posezení u oběda, po kterém nás pracovnice okruhu provedla zázemím okruhu. Vyzkoušeli jsme si, jaké je to stát na stupních vítězů.

Program pokračoval teoretickou částí školy smyku, kde jsme se dozvěděli, jak se vozidlo chová při akceleraci nebo brzdění. Samozřejmě nechyběla teorie, jak zvládat nedotáčivý či přetáčivý smyk. Teoreticky nabyté znalosti jsme bezprostředně poté aplikovali do praxe na ploše s kluznými povrchy, pomocí kterých bylo možno simulovat různé stavy vozovky, od suchého asfaltu, až po sníh. Každý z nás si v praxi vyzkoušel, jak zvládnout chování vozidla, ať už při brzdění, vyhýbání nebo zatáčení na kluzných površích, při různých nájezdových rychlostech.

Třešničkou dne byly jízdy s profesionálním závodním jezdcem Christianem Engelhartem v jeho Lamborghini Huracan GT3 po Brněnském okruhu.

Celá akce probíhala pod záštitou firmy Brose, která se postarala o hladký a velmi přátelský průběh celé akce. V galerii je několik fotek, které atmosféru přiblíží.

Foto: Brose Kariéra