Česky English

Formule z Ostravy jede

"Podařilo se uskutečnit originální nápady studentů, například zajímavé řešení zadního převodu, které vzniklo paradoxně kvůli nedostatku peněz," přiblížil koordinátor konstrukčního týmu Pavel Dresler.

Celý článek najdete v galerii, nebo na stránkách 5plus2.

Prima COOL o formuli VŠB-TUO

Formule má zážehový motor o výkonu okolo 90 koní a řetězový převod se samosvorným diferenciálem Torsen, který využívají studentské formule i v zámoří. Ostravskou formuli teď čekají testovací jízdy a v létě první závody. „Prioritou je účast na závodě v České republice a pak podle finančních možností závody v Maďarsku a Německu,“ doplnil Pavel Dresler, koordinátor konstrukčního týmu formule a ve volném čase úspěšný závodník rally.

Celý článek najdete na webu Prima COOL.

V Ostravě dokončili první studentskou formuli

"Projekt, na němž se podílí celá řada pracovišť a kateder různých fakult a celoškolských pracovišť, podporuje tvůrčí činnost studentů pod záštitou pedagogů a vědecko-výzkumných pracovníků Fakulty strojní. V projektu se řeší otázky konstrukce, dynamiky, funkčnosti a jízdních vlastností formule. V České republice se VŠB-TU Ostrava stala pátou univerzitou, která se do projektu SAE zapojila."

Celý článek najdete na webu Konstrukter.cz.

Prototyp FORMULE SAE představen v Ostravě

"Základ formule SAE tvoří tuhý a bezpečný rám s karbonovou karosérií. Studenti postupně navrhli i další komponenty, jako zavěšení kol, řízení i brzdiče. Nejsložitější však bylo vyhovět všem pravidlům konstrukční soutěže, která vznikla v USA během roku 1981. K nám do Evropy se dostala v roce 1998. Úkolem studentů je podle zadání vyvinout a postavit funkční prototyp, jenž bude nabídnut neprofesionálnímu jezdci."

Celý článek najdete na webu Motor magazínu Speed.

Studenti ostravské techniky sestrojili formuli, budou s ní i závodit

"Každý den po škole ještě na čtyři hodiny do dílny. Studenti ostravské Vysoké školy báňské - Technické univerzity pokřtili vlastnoručně sestrojený závodní automobil. Jednotlivé díly sami navrhovali i vyráběli. Formuli ještě otestují a příští rok přihlásí na závody."

Celý článek najdete na webu ostrava.idnes.cz.

Rollout - Česká televize, Studio 6

Česká televize na rolloutu prvního prototypu Formule Student VŠB-TU Ostrava

Dnes proběhl rollout prvního prototypu Formule Student našeho týmu. Zájem byl veliký a už před oficiálním odhalením se u nás zastavila Česká televize se svým pořadem Studio 6. Celou reportáž, ve které práce na formuli popisuje náš šéfkonstruktér, Ing. Jakub Šmiraus, si můžete pustit na webu České televize.